„Návrh ministerstva financí je laciný marketingový trik, ke zlepšení ani zjednodušení daňového systému nepovede. Hnutí ANO jen dělá, že něco dělá. A odvádí pozornost od vyjednávání s komunisty a menšinového vládnutí bez důvěry. My navrhujeme nižší a jednodušší daně," uvedl předseda ODS Petr Fiala.
 
„Jedná se pouze o kosmetické změny, které nikomu nepomůžou. Je to takový návrh pro návrh, aby vláda vykazovala nějakou činnost. Je to nepochopitelné i proto, že právě tato vláda slibovala zcela nový zákon o dani z příjmů. Ten ale připraven není. Tak vláda jen znepřehledňuje ten současný. ODS ve svém programu navrhuje zrušení superhrubé mzdy, ale náš návrh zároveň obsahuje snížení daní a zvýšení čistých mezd o 7 %. To je návrh, který dává a smysl a bude mít skutečný pozitivní dopad," doplnil předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
 
S návrhem zásadně nesouhlasí ani místopředseda poslaneckého klubu občanských demokratů Jan Skopeček: „Ostře odmítáme zavedení trvalé druhé sazby daně  z příjmu fyzických osob tedy progresivního zdanění. Stávající solidární  přirážka byla zavedena v krizi pouze na omezenou dobu. V době  rekordního hospodářského růstu měla být tato přirážka  dávno zrušena. ODS je a bude zastáncem rovné daně, protože nechceme  trestat úspěch a aktivitu. Premiér v demisi Babiš tímto socialistickým  návrhem jasně říká, o jakou vládu a jakou hospodářskou politiku stojí.  Rychle zapomněl na své sliby o snížení daní a  zjednodušení daňového systému."